Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dofinansowanie zakupu posiłków lub żywności z Programu „Posiłek w szkole i w domu” w 2022 roku

Data publikacji: 2022-04-09, Data modyfikacji: 2022-04-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Dofinansowanie zakupu posiłków lub żywności z Programu „Posiłek w szkole i w domu” w 2022 roku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej realizuje wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023.
Program ten jest dofinansowany ze środków budżetu państwa na podstawie umowy pomiędzy Wojewodą Lubelskim a Gminą Miasta Biała Podlaska. Środki z budżetu państwa przeznaczone są na dofinansowanie działań Gminy polegających na zapewnieniu pomocy w formie posiłku, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych lub świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności osobom potrzebującym:

  • dzieciom do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej,
  • dzieciom do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej,
  • osobom i rodzinom znajdującym się w sytuacjach wymienionych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, w szczególności osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

W 2022 r. dofinansowanie realizacji Programu ze środków budżetu państwa wynosi 196 500,00 zł, natomiast środki własne ujęte w budżecie Miasta Biała Podlaska to 82 000,00 zł.

Planowany całkowity koszt Programu ,,Posiłek w szkole i w domu” w 2022 r. wynosi 278 500,00 zł

Pomoc w formie posiłku

W przypadku dzieci i uczniów pomoc realizowana jest w ramach zbiorowego żywienia w szkole, przedszkolu lub żłobku na podstawie wydanej decyzji administracyjnej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego.

W przypadku pozostałych osób objętych pomocą w formie posiłku – Ośrodek Pomocy Społecznej zawiera umowy z podmiotami wyłonionymi zgodnie z prawem zamówień publicznych.
W Gminie Miejskiej Biała Podlaska zadanie to realizowane jest przez Centrum Integracji Społecznej na podstawie zawartej umowy.
Centrum Integracji Społecznej przygotowuje i wydaje jeden gorący posiłek dziennie (na podstawie wydanej decyzji administracyjnej) osobom potrzebującym a w wyjątkowych sytuacjach posiłek taki jest dowożony do miejsca zamieszkania.

Pomoc w formie świadczenia pieniężnego – zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności. W przypadku braku możliwości zapewnienia gorącego posiłku lub gdy zapewnienie pomocy w tej formie jest nieuzasadnione z uwagi na sytuację osobistą lub rodzinną można udzielić pomocy w formie świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Biała Podlaska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bialski - największy powiat województwa lubelskiego, obejmujący11% jego powierzchni. Gminy wchodzące w skład powiatu: Biała Podlaska - stanowiąca siedzibę powiatu, Drelów, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Terespol, Tuczna, Wisznice, Zalesie

Ponad 65% powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym podstawowym działem gospodarki powiatu jest rolnictwo. 

Na terenie powiatu bialskiego rozpościera się aż 8 rezerwatów przyrody oraz Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu, co podnosi atrakcyjność turystyczną tego regionu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola